Augusti 2018

Yttre skärgården Temp:

Anmälda till Skärgårdsutmaningen i Söderhamn

Antal anmälda
Herr21
Dam6
Mix8
Lilla utmaningen29
Totalt64
TeamNamnOrtNamnOrt

Herr
Hudik Triathlon Christer JonssonHudiksvall Per Färnkvist Isander Hudiksvall
IKSE KS Erik NorinGävle Erik SeverinGävle
Lemonheads Jonas RehnHuddinge Per ÅströmBromma
Mike's Mike Farjad mehr Vallentuna
Mudrats Daniel WestmanBromma Jim Westman
NIFFEN Swimrun Nicklas JonssonSöderhamn Johan InglundSöderhamn
Norgren Gustav WigrenSöderala Axel NorlingSöderala
PERMA Per SydnerGävle Mattias IsbergGävle
Späckhuggarna Göran GrudénSöderhamn Daniel Rickström
Team Bäckström/Mälstam Staffan MälstamGävle Patrik BäckströmSöderåkra
Team Barmarksträning Per Kreij Sandviken Lars Nilsson Sandviken
Team Flams & Trams Sebastian KarlssonSundbyberg Christoffer KarlssonStockholm
Team Fors-Köhn Tommy KöhnGävle Anton ForsValbo
Team JB Anders BagewitzStockholm Jan LundbladBromma
Team Orca- SNÖ & TÖ Ola LagerströmSollentuna Klas AnderssonSollentuna
Team Pantie Rainer MatelaTrosa Robert TunebrantTrosa
Team Pärlan Anders RinnströmGävle Peter Svangård
Team RS1 Daniel EdwallVintrosa Johan JongenÖrebro
Team Ryska Posten Frank Andersson Carl-Fredrik LjungStocksund
The Slippery kings Neil CoatsworthTäby Stephen MorrisEnebyberg
Xmen Sören CallebergSöderhamn Erik Hedblom Valbo

Dam
2 X Öberg Lise-Lott ÖbergMarmaverken Mathilda ÖbergMarmaverken
Havslöparna Hanna OrreDjurhamn Cissi StåhlStavsnäs
Ica kvantums Badbrudar Helena Pettersson Norrala Christina WestlundTRÖNÖDAL
Mamma och Jag Annika AspholmHammarland Åland Sandra AspholmMariehamn Åland
Team Sarica Sara MaierTorsåker Ulrica CavallinGävle
Vattenspridarna Marie Anderzen Täby Annika WestinTäby

Mix
BSS:Team Dödmansskär Matilda Hultgren Bromma Mats NordgrenBromma
Djurbacks Ingrid Djurback Falun Jonas Djurback Falun
Grimshararna Daniel BäckströmBorås Malin SvenssonSöderåkra
Nordfeldtarna Marie NordfeldtGävle Mikael KällmanGävle
Olanderswim.se Valter OlanderVästerås Malin HedbergVästerås
Swimrunpodden Jonas KochSköndal Annelie StåhlJohanneshov
Team Avatar Jessica HanssonÅrsta Jacob AbrahamssonBollnäs
Team Berglunds Alexander EliassonGävle Caroline OlssonSöderhamn

Lilla utmaningen
Accigo Einar CardonaBromma Katarina EnskärStockholm
Adam01 Johan NilssonVästerhaninge Lovisa SandelinVästerhaninge
B-laget Elin BäckströmMjölby Jonas BäckströmSöderhamn
Baddarna Anna-Karin ZellSundsvall Ida Thunbergsundsvall
Bergvikens Barracudor Martin LundquistBergvik Björn MagnussonBollnäs
DynamicDuo/GävleSS Eva ErikssonGävle Roland StoltGävle
Hajarna 1.0 Martin LarssonBollnäs Mattias BylundBollnäs
hajarna 2.0 Tuva BylundBollnäs Emelie Nordqvist ThimBollnäs
Hudik triathlon John Dahlen Iggesund Kathy JonssonIggesund
Hudik Triathlon Erika ÅhlundGävle Christer MobergHudiksvall
Marma IF Linus KäckSöderhamn Jimmy NordSöderala
Over het Hek! GSS Sandro WijkerGävle Marie Hedman WiggValbo
Power Babes Stina SkoglundSöderhamn Emelie Södergren MöllerSöderhamn
Skogstrollen Rebecca KarlssonLjusdal Johan FrankHudiksvall
Sköna Teamet Åsa Hultén ErikssonHÄSSELBY Ingrid ErneforsBROMMA
Stenbergas hårdingar Stig LundströmLjusne Saulius Andrekus Ljusne
Team Aqua Terra Sofia ErikssonJohanneshov Stefan ModigStockholm
Team Bjarne och Kakan Karin SalenbyUppsala Torbjörn MellgrenUppsala
Team France Anthony Bezin Lyon, France Marion VaresconLyon, France
Team Green for life Ida BaglienSandarne Anna-Lena Eriksson Söderhamn
Team K2 Karin DiamantTäby Annette SjöströmVallentuna
Team Sidelake Linda StenlundSundsvall Magnus GidlundSundsvall
Team SjötillSjö Sala Emil EnglundUppsala Emma LehtolaUppsala
Team Skalpellen Helena OlssonGävle Verena VossGävle
Team Spirit Per IngemalmOlofström Sofia WestbergAsarum
Team Sunnanhed Marie LindeborgGävle Johanna Stropp GrybäckBjörklinge
Team SweDenmark Torbjörn JanssonSöderhamn Jens-Christian NielsenBollnäs
Team Zeventy Niklas ErikssonBälinge Michael WenngrenBälinge
Tenasse Style Anton SandbergTäby Erik GustavssonTäby


Tävlingen arrangeras av Söderhamns Skärgårds Multisportförening.

Bli gärna medlem i föreningen.

Tävlingsledare:
Mikael Malmberg: mikael @ utvecklingszonen.se
Tävlingsadministration:
Per-Erik Modig: per-erik.modig @ itmedia.se
Banansvarig:
Claes Eismar: claes @ eismar.se
Webredaktör:
Lise-Lott Öberg

Följ oss på:
skargardsutmaningen
@skargardsutmaningen
@skargardsutm
Hashtag: #skärgårdsutmaningen

Teknik & drift: IT-Media i Tönshammar


Glömt lösenordet?

Ange nedanstående uppgifter för att registrera dig




Ange din E-postadress så skickar vi instruktioner till dig om hur du byter lösenord.